Ukončené: Hľadá sa senior SEO konzultant alebo konzultantka pre skvelé projekty

Táto ponuka je už žiaľ ukončená. Avšak ak sa chceš pripojiť do nášho tímu, možno niečo vymyslíme :). V prípade záujmu, nám napíš, prosím, na janko@spotibo.com.

Hľadáme skúsenejšieho SEO konzultanta alebo konzultantku, prípadne experta, ktorý/á doplní náš tím. A posunie nás vpred v poskytovaní prémiových SEO služieb pre firmy ako SME.sk, Boataround.com či Möbelix. 

Kto sme?

Sme skupina nadšených SEO špecialistov a link builderov. Vyvíjame nástroj na monitoring technického SEO, poskytujeme SEO služby pre skvelé projekty:

Väčšinou zodpovedáme za SEO stratégiu a jej realizáciu. Niekde dlhodobo zastrešujeme technické SEO alebo link building.

Aká bude náplň tvojej práce?

Rôznorodá. Pomoc sa nám hodí na viacerých frontoch:

Riadenie projektov

Budeš zodpovedať za SEO pre cca 2 až 4 klientske projekty. Aké to budú, sa spoločne dohodneme.

Súčasťou tvojej práce bude príprava SEO stratégie, realizovateľných návrhov. Tak, aby si ich následne dotiahol/dotiahla do konca. Zabezpečil/a realizáciu, zmanažoval/a tím. Ak to bude potrebné, vyškolíš klienta podľa potreby.

Do cesty ti budú prichádzať výzvy, ktoré nikto z nás neriešil. Tvojou úlohou bude popasovať sa s nimi, prevziať zodpovednosť.

Realizácia SEO aktivít

Očakávame, že sa zapojíš aj do realizácie a budeš pracovať na časti z týchto činností:

 • Analýzy kľúčových slov, budeš sa rýpať v publikačných plánoch, obsahových stratégiách. Máme na to viaceré zlepšováky, vlastné scripty, postupy.
 • Technické SEO analýzy a nastavenia monitoringu, budeš pomáhať vývojárom s hľadaním efektívnych riešení problémov. Pracovať s nástrojmi Spotibo Auditor či SEO screaming Frog.
 • Stratégie link buildingu, vymýšľanie inovatívnych link building taktík, analýzu konkurencie a jej aktivít v nástroji Ahrefs.
 • Realizáciu náročnejších link building postupov, spolupracovať a dohliadať na prácu link building špecialistov.
 • Nastavenia webovej analytiky pre potreby SEO a link buildingu, práca s regulárnymi výrazmi, príprava reportov v Google Data Studio.
 • Vyhodnocovanie SEO a stanovovanie cieľov, prácu s nástrojmi ako Google Analytics, Search Console.
 • Tvorba scriptov (napr. pre Google Sheets), s cieľom urýchliť prácu, zautomatizovať opakované činnosti.
 • Komunikovať s klientom a jeho tímom, ustrážiš si termíny, budeš priebežne upravovať plán práce a dotiahneš ho do dokonca.

Robíme poctivé SEO, získavame kvalitné spätné odkazy a takýto prístup očakávame aj od teba.

Predpokladáme, že klientskej práci bude potrebné venovať cca 40% – 65% pracovného času.

Vzdelávanie, rozvoj know-how

Niečo ťa naučíme my, niečo sa naučíš sám/sama. A niečo nás naučíš ty :). Takto fungujeme, vďaka tomu sa neustále zlepšujeme. 

Spoločne dáme dokopy tzv. tréningový plán“, kde budú konkrétne zručnosti, v ktorých sa budeš postupne zlepšovať.

Predpokladáme, že rád/rada:

 • Pomôžeš juniornejším kolegom, budeš pre nich mentor, školiteľ. 
 • Zastrešíš rozvoj nášho know-how v oblastiach, ktoré sú ti blízke. Napríklad Technické SEO, UX a SEO, SEO pre softwarové aplikácie (SaaS), SEO pre nemecký či anglicky hovoriaci trh.

Šírenie know-how

Bolo by super, keby ťa lákalo aj verejné zdieľanie znalostí a skúseností. Napríklad písanie článkov či prezentovanie na konferenciách. Radi ťa podporíme vo vzdelávaní SEO komunity, v príprave webinárov, školení, či workshopov.

Prečo robiť SEO v Spotibo?

Budeš mať zmysluplnú prácu

Skvelí klienti, ktorí zrealizujú tvoje návrhy

Zastávame názor, že kto chce získať najlepšie pozície, musí mať najlepší obsah. Preto pracujeme s inšpiratívnymi klientami, ktorí vo svojom odvetví patria k špičke.

Demotivuje nás, keď skončia naše návrhy na papieri a nezrealizujú sa. Tomu prispôsobujeme výber klientov a naše služby. I keď nie vždy je všetko ideálne, dobré a konkrétne návrhy obvykle dotiahneme do konca.  

Projekty, s ktorými budeš stotožnený/á

Nepracujeme na projektoch, kde máme etické či morálne pochybnosti. Od projektov, ktoré zaváňajú klamaním zákazníka – dezinfo scéna, šarlatánstvo, pochybné výživové doplnky a iné „zázraky“.

Každý máme inak nastavené hranice toho, čo je okey a čo je za čiarou. Rešpektujeme to. Dobrú prácu odvedieme vtedy, ak nás to baví, napĺňa. Nevidíme dôvod brať projekty, na ktorých nikto z nás nechce pracovať, sú proti nášmu presvedčeniu.

Rôznorodá práca

Od skúsených konzultantov očakávame nové nápady, postupy, kreatívny prístup k SEO. Ak ti vyhovuje rutina, zrejme táto pozícia nebude pre teba ideálna. 

Získaš know-how, aké na Slovensku nenájdeš

S rozvojom ti pomôže Janko Januška, ktorý patrí k najskúsenejším SEO odborníkom na Slovensku.

Ako jedna z mála SEO agentúr na svete vyvíjame vlastný crawler. Do detailov poznáme, ako taká technológia funguje. Odborne patríme k špičke v SR, ČR. Viacerým projektom pomáhame uspieť aj globálne.

Pravidelne máme know-how sedenia, kde zdieľame najnovšie poznatky (časť posielame aj v newslettri). Každý skúsenejší člen tímu sa vylepšuje vybrané SEO aktivity do dokonalosti. Posúvame sa vpred tempom, ktoré freelancer či in-house špecialista nemôže zvládnuť.  

Taktiež ti pripravíme tréningový plán na mieru, zaistíme odborné školenia a účasť na konferenciách. Už sa tešíš, keď skončí korona a bude ďalší SEO restart alebo BrightonSEO?

Budeš mať voľnosť

Neriešime pracovnú dobu. Nezväzujeme ruky povinnými procesmi a postupmi. Za nás je zásadné, aby si zdieľal/a naše hodnoty, mal/a výsledky a aby boli klienti spokojní. Je len na tebe, akými spôsobmi to dosiahneš. Snažíme sa do tímu prinášať voľnosť podobnú freelancingu. Avšak treba počítať s tým, že budeš mať navyše zodpovednosť voči tímu

Nemáme „korporátne“ maniere

Keďže sme tím a chceme klientom prinášať stabilnú úroveň služieb, nemôžeme si dovoliť úplnú anarchiu. Nejaké pravidlá máme. Avšak držíme ich na minime a akýkoľvek návrh na novú „byrokraciu“ prijímame s averziou :). Obzvlášť ak si na to nevieme naprogramovať nejakú automatizáciu.

Môžeš pracovať odkiaľ chceš a kedy chceš

Fungujeme na diaľku. Z Trnavy, Trenčína, východu, niekedy z pláže alebo švédskeho veľkomesta. Pre nás je podstatné, aby to nenarušilo spokojnosť klientov a vzájomnú spoluprácu. 

Čím viac si skúsený (skúsená) a samostatný (samostatná), tým menej sa potrebujeme stretávať. Vieme si predstaviť aj spoluprácu bez osobného kontaktu.

Súdržný tím

Tvoji budúci parťáci sú ochotní, šikovní a ak máš pocit, že zapadneš, určite nám napíš :). Momentálne je nás 7. Hovorieva sa, že v SEO je prevaha chlapov, no u nás to už akosi neplatí. 

Čo od teba očakávame

SEO ťa musí hlavne baviť. Bez toho to nejde. Základným predpokladom je zodpovednosť, samostatnosť a hlavne, aby sa na teba dalo spoľahnúť. Aby si mal/a chuť na sebe pracovať. Predpokladáme, že SEO pre teba neznamená len odkrútiť si 8 hodín a fajront. Že vzdelávanie pre teba nie je len fráza. Baví ťa posúvať sa ďalej, spoznávať SEO svet. Čítať blogy, možno sledovať diskusie. Ak občas uprednostníš odbornú prednášku pred The Big Bang Theory, palec hore. I keď, nič netreba preháňať :). 

Taktiež by si mal/a zvládať riadenie projektov, komunikáciu s klientmi. 

Odborné znalosti a skúsenosti

 • Máš aspoň 3-ročné skúsenosti v online alebo marketing svete (marketing, UX, analytika, vývoj webu,…)
 • Z toho máš minimálne rok skúseností so SEO: S tvorbou SEO stratégií, technickým & obsahovým SEO, link buildingom.
 • Máš skúsenosti s projektovým manažmentom a riadením projektov
 • Vzdelanie v marketingu, programovaní, webovej analytike, copywritingu, UX a v príbuzných oblastiach sú výhodou.
 • Angličtina: Nemáš problém s čítaním anglických textov a minimálne zvládaš jednoduchšiu komunikáciu. 
 • Nemčina: Nemecký jazyk či znalosť nemecky hovoriacich trhov sú obrovskou výhodou. Čím viac jazykov ovládaš na profi úrovni, tým lepšie :). 

Nie je nevyhnutné spĺňať všetko z vyššie uvedeného. Aj iný mix znalostí a skúseností môže pomôcť v lepšej práci na SEO.

Čo od teba NEočakávame

 • Aby si makal/a nadčasy, víkendy a trafil ťa z toho tlaku šľak. 
 • Aby si robil/a na veciach, ktoré nechceš. 
 • Stereotypnú a nudnú prácu – radi sa hráme so SEO, automatizujeme čo sa dá, zlepšujeme postupy. 
 • Aby si strácal/a more času byrokraciou, schôdzkovaním a inými korporátnymi radovánkami. 

Plat

Hrubá mzda od 1 100 € (1 350 € s odmenami) do 2 400 € (3 000 € s odmenami). V prípade fakturácie o cca 30% viac.

Podmienky pre dosiahnutie odmeny si spoločne dohodneme tak, aby boli splniteľné. Sú naviazané na plnenie pracovných úloh, osobný rozvoj, výsledky práce. Nikdy nesúvisia s predajmi a nesplniteľnými somarinami. Ich výška sa v tíme obvykle sa pohybuje nad 70% a nezriedka je na maxime.

Finálna odmena závisí od tvojej seniority a plnenia dohodnutých cieľov. Máme vysoké očakávania a tomu bude zodpovedať aj odmena.  

Spolupráca na skúšku?

Páči sa ti táto práca, no nemáš istotu? Môžeme si to vyskúšať na testovacom projekte, zoznámime ťa s tímom. A ak nám to bude obojstranne vyhovovať, pustíme sa do toho naplno :).

Súhrn:

 • Úväzok: Full-time alebo podľa dohody.
 • Typ spolupráce: Zamestnanecký pomer alebo fakturácia.
 • Seniorita: Pokročilý, senior, expert.
 • Prax: Minimálne 1 rok si pracoval/a na SEO a máš aspoň 3-ročné skúsenosti s onlinom (marketing, UX, vývoj webu,…)
 • Miesto práce: Na diaľku, no bude fajn ak sa aspoň občas uvidíme. Viacerí sa stretávame v Trnave, v centre mesta na nádvorí (mapa, priestory).
 • Plat: Hrubá mzda od 1 100 € (1 350 € s odmenami) do 2 400 € (3 000 € s odmenami). V prípade fakturácie o cca 30% viac.
 • Termín nástupu: Podľa dohody.

Chceš sa k nám pridať?

Parádička, tešíme sa :). V tom prípade nám, prosím, pošli na praca@spotibo.com životopis, referencie a dôvody, prečo by sme mali vybrať práve teba.