Aby sa z punku nestal bordelistan

Moja rola v Simulyzeri sa od začiatku roka totálne prekopala. Rátal som s tým, že s rastom tímu to bude iné. Prekvapilo ma, ako rýchlo sa všetko zmenilo. Momentálne mám dojem, že byť produktovým manažérom je jedna z mojich najdôležitejších rolí a výziev. Ak to zpackám, potopí to celý projekt. Venujem tomu stále viac času, ale ešte si na to potrebujem vyhradiť ďalší.

Ešteže sa na projekte podieľajú zodpovední ľudia. Momentálne naháňajú hlavne oni mňa. Prečo som si pôvodne myslel, že to má byť naopak? 🙂

Keď sme riešili 3 veci, punk sa dal ustáť. Teraz keď ich je 20, snažíme sa dať tomu rád, snažíme sa to udržať jednoduché. Ako narastala zložitosť, na pár drobností som zabudol. No…  jedna drobnosť môže zablokovať prácu niekoho ďalšieho a zrazu je z toho znamenitý prúser.

V tomto mi dosť pomohlo školenie strategického webdizajnu. Vo vývoji zavádzame jednoduché procesy, ako vôbec prepojiť webdizajn a programovanie, hľadáme ideálny spôsob, ako navzájom spolupracovať. Mať povedomie o agilných metodikách je jedna vec, s realizáciou je to ťažšie. V tomto musíme máknuť. A ešte do celého procesu musíme zapojiť UX.

Verím, že do mesiaca sa nám celú mašinériu podarí vyladiť, aby to všetko do seba zapadalo a išlo hladko.

Získajte praktické SEO tipy pre zvýšenie zisku

Overené tipy z 13-ročnej praxe Praktické návody Automatizácie šetriace hodinyZanechať prvý komentár

Čítajte ďalej