Prelomový update: Automatizujeme onpage SEO analýzy

Toto je veľké. Spotibo sprístupňujeme laickejšej verejnosti a profíkom nielen že ušetríme hodiny práce, ale postaráme sa aj o to, aby nezabudli skontrolovať dôležité SEO faktory.

Spotibo totiž najnovšie vyhodnocuje desiatky SEO nedostatkov automaticky.

Ja som sa do tohto toolu ako užívateľ zamiloval. Vložím URL webu, kliknem a vidím. Ihneď sa mi zobrazia potenciálne SEO problémy. Na rozdiel od pochybných SEOmatov má každá chyba alebo upozornenie svoje opodstatnenie. Spotibo ignoruje nezmysly ako chýbajúce meta keywords či CSS štýly v zdrojáku.

A je to extrémne rýchle. Skúste si to sami. Ako rýchlo stihnete nájsť reálne nedostatky napríklad na úvodnej stránke Mall.sk? Mne to trvalo 10,2 sekundy.

Keď sa užívateľ prihlási, Spotibo mu skontroluje všetky stránky na webe. Do 500 URL zadarmo. To znamená, že väčšina blogerov a menších firemných webov nemusí za SEO analýzu platiť.

Po niekoľkých minútach je kontrola hotová a na prvý pohľad vidieť, koľko stránok je duplicitných, koľko z nich má zakázanú indexáciu, koľkým chýbajú nadpisy a podobne.

Spotibo som si nezamiloval preto, že by malo milión funkcií. Naopak, SEO tooly sú často zbytočne robustné a vyhodnocujú hovadiny. Než sa užívateľ dostane k problému, trvá to. Robia zo SEO raketovú vedu.

My máme jedinú úlohu: uľahčiť kontrolu on-page SEO pre laikov a web developerov. SEO špecialistom chceme šetriť čas a pomôcť im, aby nezanedbali kontrolu niečoho dôležitého. Profíci, ruku na srdce, ako často kontrolujete, či na stránkach nie je 2x <title> tag alebo tam nie je zákaz indexácie cez HTTP header? Ja už to vďaka Spotibo nevynechám pri žiadnej SEO kontrole. 🙂

Získajte praktické SEO tipy pre zvýšenie zisku

Overené tipy z 13-ročnej praxe Praktické návody Automatizácie šetriace hodinyZanechať prvý komentár

Čítajte ďalej